AR17452 - KSB Amarex ARX F100-180/017F4YSG-160, without installation parts
Amarex ARX F100-180/017F4YSG-160, without installation parts
Manufacturer: KSB
Manufacturer number: 39120224
Series: Amarex
Size: 180/017
Voltage: 50Hz 3x 400 V
RPM: 1370 RPM
Impeller Diameter: 160 mm
Q (Flow Rate): Min: 1.01 Max: 85.72 m³/h
H (Head): Min: 1.27 Max: 5.81 m
Power: 1,67 kW