AR12968-03 - KSB Amacan S 900-620/2906UAG2
Amacan S 900-620/2906UAG2
Manufacturer: KSB
Series: Amacan-S
Size: 900-620
Voltage: 50Hz 3x 690 V, 50Hz 3x 400 V
Impeller Diameter: 581 mm
Q (Flow Rate): Min: 1728.00 Max: 3330.00 m³/h
H (Head): Min: 22.00 Max: 37.30 m
Power: 290 kW