AR9639 - KSB Amarex KRTE 100-401/354-UG-S
Amarex KRTE 100-401/354-UG-S
Manufacturer: KSB
Series: Amarex-KRT
Size: 100-401
Voltage: 50Hz 3x 690 V, 50Hz 3x 400 V
RPM: 1475 RPM
Impeller Diameter: 389 mm
Q (Flow Rate): Min: 88.00 Max: 241.00 m³/h
H (Head): Min: 26.00 Max: 38.50 m
Power: 38 kW