AR14916 - KSB Etaline ETL 040-040-250-GGSCV66WS2CM4KAB PD2E
Etaline ETL 040-040-250-GGSCV66WS2CM4KAB PD2E
Manufacturer: KSB
Series: Etaline
Size: 040-250
Voltage: 50Hz 3x 400 V
RPM: 1500 RPM
Impeller Diameter: 261 mm
Q (Flow Rate): Min: 2.60 Max: 29.50 m³/h
H (Head): Min: 12.00 Max: 25.20 m
Power: 4,0 kW