AR16396 - KSB Movitec VSF 015/11-C1P15FS160D5VW
Movitec VSF 015/11-C1P15FS160D5VW
Manufacturer: KSB
Series: Movitec
Size: 015/011
Voltage: 50Hz 3x 690 V, 50Hz 3x 400 V
RPM: 2945 RPM
Impeller Diameter: 107 mm
Q (Flow Rate): Min: 2.00 Max: 22.80 m³/h
H (Head): Min: 114.00 Max: 167.00 m
Power: 11 kW